Sahadaki deneyimli çalışanlarımızla “Afrika ve Asya’da Kurban Sevinci” sloganıyla çıktığımız yolda büyükbaş, küçükbaş ve vacip kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.Adak kurbanı, Müslüman bir bireyin herhangi bir isteğinin gerçekleşmesi üzerine yüce Allah adına kurban keseceğini belirterek söz vermesi ve o isteğinin gerçekleşmesiyle oluşan borç, yani niyet etmiş kişiler üzerine vacip olan bir ibadet türüdür. Kişi, Allah rızası için kurbanı kendisi kesebildiği gibi, yurt dışındaki kardeşleri için bağışlayarak borcu ödeyebilir.Adak üzerine söz verdiğimiz şeyin gerçekleşmesi nedeniyle kestiğimiz kurbanımızın ne zaman kesilmesi gerektiği sorusundaki ilk temel mesele ise şarta bağlılıktır. Yani, kişi adak kurbanını bir şarta bağlı olarak niyet ettiyse şartının gerçekleşmesi halinde adak kurbanını ilk imkân dahilinde yerine getirmelidir ve dinen de uygun olanı budur. Şarta bağlı olmayan adak kurbanı niyetleri de herhangi bir vakitte kesilebilir.

HAYSEV, Afrika ve Asya’nın yardıma muhtaç ülkelerinde kendi ekipleri önderliğinde özenle seçtiği, İslami usul ile kurallara uygun olan büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla adak kurbanı kesimlerini de şeffaf bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Adak Kurbanı

Sahadaki deneyimli çalışanlarımızla “Afrika ve Asya’da Kurban Sevinci” sloganıyla çıktığımız yolda büyükbaş, küçükbaş ve vacip kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz.

Eft/Havale ile bağış yapmak için
Hesap Numaraları
whatsapp
×
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?
Kapat

Bağışınız sepetinize eklendi

Ödeme işlemine geçebilirsiniz.

Sepet Sepete git

Sepete bağış eklemek istiyorsanız

detail-right Listeye dön