Yardım

Destekçilerinin yardımlarıyla yurt içi ile yurt dışında birçok ihtiyaç sahibi ve mazluma elini uzatan vakfımız Türkiye’den tüm dünyaya ulaşan bir hayır köprüsü olmayı amaçlamaktadır.

Yardım

HAYSEV (Hazreti Ayşe Vakfı)’nın misyonu;

Hazreti Ayşe Vakfı olarak inanıyoruz ki, yüce Allah’ın bizlere bahşettiği yeryüzünü beraberce paylaştığımız her Müslüman kardeşimiz koşulsuz ve şartsız ilme ulaşabilmeli ve mahrumiyet yaşamamalıdır. Bu doğrultuda, yurdumuzdaki medrese talebelerine hafızlık ve Arapça öğrenimlerinde yardımlarda bulunuyoruz.
Herhangi bir kimsenin sosyal durumu, ekonomik yapısı, yaşadığı ülkenin coğrafi koşulları ve benzeri nedenler ilim yoluna engel olmamalıdır.
Bizler Hazreti Ayşe Vakfı bünyesinde yürüttüğümüz çalışmalarımızla hiçbir ayrımcılığa mahal bırakmaksızın, dünyanın her yerinde ve her koşulunda yüce Allah’ın emirlerini iletmeyi kendimize hedef edindik.
Bu hedefimizdeki en büyük motivasyon kaynağımız ise, ilim talep eden herkese yardımseverlerin de desteğiyle bu imkânı sağlayabilmek.

HAYSEV yurt dışında birçok mazluma umut olan bir vakıftır;

Hazreti Ayşe Vakfı, Afrika ve Asya kıtasındaki birçok ülkede mazlumlara ve ihtiyaç sahibi bireylere yardım ulaştıran bir kuruluştur. Vakfımız Afrika ve Asya’nın mazlum coğrafyalarındaki ihtiyaç sahiplerine desteklerde bulunmaktadır


Basında HAYSEV

Hazreti Ayşe Vakfı yardıma muhtaç coğrafyalardaki yetim çocuklar başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında eğitim gören talebelere destek olmak için her zaman titiz bir çalışma içindedir.
Yurt içinde de birçok medreseye hayırseverlerin desteklerini ulaştıran HAYSEV, Arapça ve hafızlık eğitimi gören talebelerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.
Vakfımız, bağışçılarının yaptığı yardımları ayrıntılarıyla tüm sosyal medya hesaplarında paylaşmaktadır.whatsapp
×
Merhaba, bilgi almak ister misiniz?